Договори (Постачання природного газу побутові споживачі)

Шановні споживачі!

 

З 01.08.2020 для побутових споживачів в України відкрито ринок природного газу.

 

У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України  №25 від 18 січня 2021 року, яким вводиться гранична ціна газу для побутових споживачів і встановлюється на рівні 6,99 гривень за кубометр у лютому-березні 2021 року Товариство не має можливості здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам Сумської області.

 

Відповідно до п. 25 розділу III Правил постачання природного газу, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг № 2496 від 30.09.2015 (надалі – Правила), побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника. Постачальник обирається споживачем самостійно, на власний розсуд, незалежно від місця знаходження даного постачальника на території України.

 

У разі відсутності станом на 01.02.2021 побутового споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника на інформаційній платформі Оператора ГТС побутові споживачі ТОВ "ЕНЕРА СУМИ", які до 01.02.2021 не зробили вибору іншого постачальника, автоматично стають споживачами ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", як постачальника газу "останньої надії". Максимальна тривалість постачання природного газу постачальником "останньої надії" не може перевищувати шістдесят днів та в будь-якому випадку не має тривати довше ніж до кінця календарного місяця, наступного за тим місяцем, у якому почалося фактичне постачання природного газу споживачеві постачальником "останньої надії".

 

Отже, протягом цього строку, починаючи з 01.02.2021, побутові споживачі Сумської області (окрім тих, хто до 01.02.2021 обрав іншого постачальника) будуть споживачами природного газу, який буде поставляти ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", як постачальника "останньої надії" та, відповідно отримувати від цього підприємства рахунки на оплату за спожитий газ. За цей час побутовим споживачам також необхідно буде обрати нового постачальника.

 

Перелік постачальників, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу оприлюднено на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг за посиланням: www.nerc.gov.ua.

 

Додатково інформуємо, що відповідно до п. 11 Розділу V Правил, споживачі зобов’язані здійснити повний остаточний розрахунок з ТОВ "ЕНЕРА СУМИ" (попереднім постачальником), за виконання або неналежне виконання своїх зобов’язань Побутовий споживач та Постачальник несуть відповідальність передбачену Договором та чинним законодавством.